Často kladené dotazy

Kde najdete můj Rodinný fotoateliér?

Adresu Rodinného fotoateliéru a výřez mapy Kolína s vyznačením jeho polohy naleznete na stránce s kontakty. Po objednání ještě standardně zasílám e-mailem plánek s fotkou budovy, kde sídlím, společně s dalšími informacemi. ČTĚTE PROSÍM PEČLIVĚ VŠE, CO VÁM ZAŠLU.

Můžu si vybrat snímky navíc?

Počet upravených snímků, který ode mě dostanete, záleží pouze na vás. V ceně základního balíčku je standardně 10 upravených snímků, ale můžete si za příplatek vybrat libovolný počet dalších (třeba 80, pokud chcete). Cenu za tyto další snímky zaplatíte ještě před dodáním zakázky bankovním převodem. Neupravené snímky neposkytuji.

Kdy dostanu hotové snímky?

Hotovou zakázku obdržíte obvykle do 2-6 týdnů ode dne vašeho výběru, tedy NIKOLIV ode dne focení. Je ve vašem vlastním zájmu, abyste si snímky k úpravám vybrali co nejdříve.

V jaké podobě dostanu hotové snímky?

Zakázku dostanete v elektronické podobě, upravené snímky si stáhnete z internetového úložiště. Nebojte se, není to nic složitého. Tištěné papírové fotky nejsou součástí balíčku (je možné objednat). Na CD/DVD snímky standardně nepředávám. Pokud to požadujete, tak za příplatek 100 Kč.

Co znamená snímek v elektronické podobě?

Jedná se o digitální soubor ve formátu JPEG ve vysoké kvalitě a rozlišení. Formát JPEG je standardní formát digitálních snímků nabízející vysokou kvalitu obrazu a zároveň díky účinné kompresi relativně malý datový objem (malý soubor), což umožňuje jeho snadné uchovávání v počítači nebo sdílení na sociálních sítích.

Dají se z těchto souborů udělat běžné papírové fotky?

Ano, většina fotozpracovatelů (Fotolab apod.) nabízí internetové rozhraní pro nahrání souborů a zadání výroby běžných papírových fotek.

Co si s sebou na focení máme přinést? Co si máme obléct?

Veškeré informace k focení vám včas zašlu, abyste věděli, co vás čeká a jak se na focení připravit.

Kolik lidí může na focení přijít?

Cenový balíček focení platí v rámci jedné rodiny (max. 3 dospělí, max. 5 osob). Pokud vás bude chtít přijít víc, např. budete chtít přijít se svou rodinou a ještě s rodinou kamarádky apod., konzultujte to prosím se mnou předem, bude to posuzováno individuálně.

Mohu do vašeho fotoateliéru přijít se psem?

Konzultujte prosím předem, zda je to vhodné vzhledem k dalším zákazníkům, kteří jsou po vás objednaní. Počítejte také s tím, že za přítomnost vašeho psa v ateliéru účtuji jednorázový poplatek 300 Kč navíc k ceně focení (náklady na úklid).

Jaké si mohu nechat vytisknout obrazy (v jaké velikosti, kvalitě)?

Digitální snímky, které ode mě dostanete, mají dostatečnou kvalitu a rozlišení pro tisk i velkých nástěnných obrazů o rozměru až jeden metr (delší strana).

Jak dlouho archivujete pořízené snímky?

Pořízené snímky budu archivovat po dobu půl roku ode dne focení. Během této doby je možné si doobjednat další upravené snímky.