Doporučení před focením

Chystáte se do mého Rodinného fotoateliéru? Budu ráda, když se na focení u mě připravíte a nebudete ho brát jen jako výplň času mezi návštěvou u lékaře a nákupem v Tescu. Jistě si přejete vypadat na pořízených snímcích co nejlépe a chcete, aby nám práce pěkně odsýpala. Proto si prosím přečtěte několik následujících proseb, rad a doporučení. Podrobnější informace a pokyny ke konkrétnímu focení vám zašlu e-mailem před focením – prosím o pečlivé prostudování.

Obecné rady

Na focení přijďte odpočatí a pohodlně se oblečte. Pokud jste rodina, je dobré, aby oblečení vzájemně ladilo. S sebou si můžete pro sebe i své děti přinést další libovolné oblečení na převlečení.

Pro rodiny s dětmi

Na focení malých dětí volte takový termín, kdy víte, že bude dítě odpočaté a vyspalé, nejlépe v dopoledních hodinách. Odpoledne bývají děti již velmi unavené, nesoustředěné, vzdorné, „hyperaktivní“, odmítají se fotit a poslouchat vás.

Malým dětem prosím nezapomeňte přinést náhradní oblečení pro případ zašpinění. A také oblíbenou hračku, aby se při focení cítily příjemně.

Pro ženy

Ženám doporučuji se na focení upravit – decentní make-up, umyté a učesané vlasy bez odrostů, nehty bez oprýskaného laku atd. Nebo využijte služby mé vizážistky, která vás těsně před focením bleskově nalíčí a upraví. Možná vám to ve vašem případě připadá zbytečné, ale výsledný rozdíl na snímcích je ohromující.

Proč ho trápit focením?

Zvažte prosím, jestli je opravdu nezbytné nutit k focení někoho, kdo se fotit nechce a bude svou špatnou náladou a podrážděností kazit průběh focení všem ostatním, včetně mě. Chcete přesto, aby tento člověk na snímcích byl? Snadná pomoc – může se zúčastnit pouze začátku focení a po pořízení nezbytných snímků se odebrat domů nebo do některé z blízkých restaurací a zde strávit čas do konce focení.

Dochvilnost je známkou respektu k druhým lidem

Choďte prosím včas. To znamená ani pozdě, ale ani příliš brzy. Pokud nedorazíte bez omluvy do 15 minut, odcházím pryč. Stává se mi ale, že zákazníci naopak dorazí třeba už půl hodiny před focením, kdy u mě ještě probíhá předchozí focení, které tak svým příchodem zbytečně naruší. Přicházejte nejdříve 5-10 minut před focením, součástí fotoateliéru není čekárna.

Udržujme čistotu

V mém fotoateliéru se z hygienických důvodů zouvá. Pokud se chcete fotit v botách, je nutné si přinést ještě jedny čisté boty na přezutí. Ve fotoateliéru jsou vám k dispozici jednorázové pantofle z netkané textilie.

Berte prosím na vědomí, že role papírového pozadí, na kterém se fotíte, je drahá a v případě nevratného zašpinění nebo poškození vám budu účtovat částku 200 Kč za metr poškozeného nebo již nepoužitelného pozadí navíc.

Psi

Přítomnost psů při focení v ateliéru prosím konzultujte předem. Po vás může být objednán na focení člověk, kterému můžete způsobit alergický záchvat. Za přítomnost psa v ateliéru účtuji příplatek (náklady na úklid).

A co hlavně?

Hlavně přijďte dobře naladěni, udělám vše pro, abyste se u mě cítili příjemně.

Uvědomte si ale také, že ke mně jdete dobrovolně, já vás k focení nenutím, ani nemohu za to, že jste unavení z práce nebo máte jiné problémy. Respektujme se navzájem jako slušní lidé.