Jak to probíhá / obchodní podmínky

Kdy mohu přijít?

Nemám stálou provozní dobu, na focení je nutné se předem objednat. Aktuální volné termíny zjistíte objednáním přes rezervační formulář. Fotím kdykoli, i večer nebo o víkendu.

Před objednáním

Rozmyslete si, o jakou podobu focení máte zájem:

  • typ focení – rodinné focení, portrét, novorozenecké focení…
  • chcete se fotit v ateliéru, nebo venku?
  • kolik osob na focení dorazí, u dětí jejich věk a pohlaví (z důvodu přípravy rekvizit apod.)
  • jaký cenový balíček jste si vybrali, kolik fotek budete chtít?

Před objednáním si prosím přečtěte tyto obchodní podmínky. Objednáním na focení stvrzujete, že jste se s nimi seznámili a přijímáte je.

Objednání

Objednávejte se prosím přednostně prostřednictvím rezervačního formuláře, případně telefonicky nebo e-mailem – viz kontakt. Domluvíme si společně konkrétní termín a podobu focení, případně další podrobnosti. Po objednání vám zašlu na e-mail další podrobnosti o focení (jak to probíhá, co je vhodné si obléknout apod.).

Nebudete-li moci na objednané focení přijít, zrušte prosím termín nejpozději den předem.

Příchod na focení

Na focení dorazte nejdříve 5-10 minut předem. Je možné, že před vámi ještě probíhá další focení. CHOĎTE PROSÍM VČAS. Dorazíte-li s větším zpožděním, není možné dobu focení prodlužovat. Pokud se opozdíte, dejte mi to prosím vědět (stačí zaslat sms). V případě delšího zpoždění než 15 minut bez omluvy si vyhrazuji právo focení zrušit a z ateliéru odejít.

Pokud se na focení bez omluvy nedostavíte, budu požadovat pro rezervaci nového termínu 50% zálohu z ceny vybrané služby předem na účet.

Doba a průběh focení

Individuálně, s přihlédnutím k pestrosti a různorodosti snímků, jaké budete požadovat. Během této doby bude pořízeno až několik desítek snímků, z nichž si následně vyberete ty, o které budete mít zájem, k úpravám a retuším. Není-li domluveno jinak, fotím způsobem dle vlastního uvážení, podle vlastního uměleckého záměru. V průběhu focení máte kdykoli možnost si pořízené snímky prohlížet na velkém monitoru. Nespokojenost s vlastním vzhledem nebo malý počet hezkých snímků např. z důvodu vaší špatné nálady nemůže být důvodem k pozdější reklamaci.

Výběr snímků k úpravám

Náhledy pořízených snímků opatřené vodoznakem vám do pěti dnů ode dne focení vystavím v soukromé, heslem chráněné fotogalerii na našem webu a pošlu vám k ní e-mailem přístupové údaje. V této fotogalerii si poté vyberete vámi požadovaný počet snímků pro následné úpravy a vyretušování. Váš výběr je závazný a po úpravách ho už nelze měnit. V rámci zakázky obržíte pouze tyto upravené digitální snímky. Soubory ve formátu RAW a neupravené fotografie neposkytuji. Součástí zakázky nejsou papírové fotky (je možné objednat).

Snímky z náhledů si vyberte nejpozději do 14 dnů. Pokud bude výběr zaslán později, prodlužuje se doba dodání automaticky na 4-8 týdnů nebo i déle od zaslání vašeho výběru (záleží na mém aktuálním vytížení). Pokud si snímky nevyberete do 6 měsíců od focení, budete na to upozorněni e-mailem. Pokud si ani poté nevyberete, snímky budou smazány, protože je z kapacitních důvodů nemohu déle archivovat.

Zpracování zakázky

Zakázka není jen samotné focení, ale také následných několik hodin práce na počítači v grafickém programu, kde se vámi vybrané snímky pro dosažení perfektního vzhledu retušují, ořezávají, upravuje se světelné a barevné podání apod. Základní retuš zahrnuje odstranění drobných nedokonalostí pleti (pupínky, akné, odřeniny, modřiny apod.), zjemnění pleti, kruhů pod očima a vrásek (ne však jejich úplné odstranění) a větších smítek na oblečení. Teprve po těchto úpravách se vyexportují definitivní snímky pro vás.

Pokročilé retuše (úplné odstranění vrásek, odlesků na obličeji, odlesků na brýlích, zeštíhlení, retuš suché kůže na rukách a nohách novorozence a další zásahy do již upravených snímků, které nebyly dopředu domluveny, atd.) jsou zpoplatněny navíc dle dohody (sazba 400 Kč/hod. úprav).

Úpravy na snímcích (tzn. úpravu barevného a světelného podání, ořez snímku, retuše apod.) provádím dle vlastního uvážení, takže jakékoli požadavky tohoto směru (např. orientace fotky na výšku nebo na šířku, způsob ořezu snímku a jiné specifické úpravy) musí být z vaší strany jasně specifikované ještě před tím, než začnu snímky upravovat. Na pozdější reklamace pak není brán zřetel a jakékoli dodatečně požadované úpravy budou účtovány navíc jako pokročilé retuše.

Fotografie budou upraveny v podobném duchu jako ukázkové fotografie na mém webu/facebookovém profilu. Nespokojenost s mým pojetím úprav (např. barevné pojetí, umělecké pojetí apod.) není důvodem k reklamaci. Před objednáním se prosím seznamte s mou prací a ujistěte se, že se vám tento styl líbí.

Dodání zakázky

Hotovou zakázku obdržíte do 2-6 týdnů ode dne vašeho výběru (tedy nikoliv ode dne focení) v elektronické podobě přes zaheslovanou webovou galerii. Snímky je také možné vypálit na CD/DVD, a to za poplatek 100 Kč (možno zaslat poštou, nebo se domluvit na osobním předání). Tištěné papírové fotky nejsou standardně součástí balíčku (je možné objednat). Tištěné fotografie jsou v ceně balíčku pouze u novorozeneckého focení. Obdržíte je maximálně do 3 týdnů od odevzdání snímků v elektronické podobě.

Pokud si snímky k úpravám nevyberete do 14 dnů, může se doba dodání zakázky protáhnout až na 8 týdnů nebo i déle od zaslání vašeho výběru (záleží na mém aktuálním vytížení).

V případě, že si vyberete snímky nad rámec balíčku, začínám na úpravě celé zakázky pracovat nejdříve v momentě, kdy od vás obdržím doplatek za snímky navíc.

Platba

Cenu za služby zaplatíte hotově v den fotografování. Rozhodnete-li se poté dodatečně, že budete chtít více snímků nad rámec cenového balíčku, zaplatíte rozdíl v ceně ještě před dodáním hotové zakázky bankovním převodem.

Doplňkový ceník

PoložkaČástka
Přítomnost psa v ateliéru (náklady na úklid)300 Kč
Výrazné znečištění a poškození fotografického pozadí200 Kč/m poškozeného nebo již nepoužitelného pozadí
Zmařené focení (pokud je nutné focení z důvodu špatné nálady a nespolupráce vašeho dítěte přerušit apod.)200 Kč
Pokročilé retuše400 Kč/hod. úprav
Přednostní zpracování zakázky do 3 dnů ode dne vašeho výběru (max. 20 snímků)příplatek 1000 Kč
Přednostní zpracování zakázky do 14 dnů ode dne vašeho výběrupříplatek 500 Kč

Další informace

Pořízené snímky budu archivovat po dobu půl roku od termínu focení. Během této doby vám mohu znovu vypálit CD/DVD s vaší zakázkou (za poplatek), je možné upravit i další snímky.

Výše uvedené informace jsou zároveň obchodní podmínky. Využitím mých služeb potvrzujete, že jste se s nimi seznámili a souhlasíte s nimi.